۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند
English
صفحه اصلی
1397/04/13 نشست برنامه ريزي هفته عفاف و حجاب با حضور فرماندار شهرستان  و بانوان فعال شهرستان بشرويه برگزار گرديد
نشست برنامه ريزي هفته عفاف و حجاب با حضور فرماندار شهرستان و بانوان فعال شهرستان بشرويه برگزار گرديد

عليرضا زمان زاده فرماندار بشرويه در نشست برنامه ريزي هفته حجاب و عفاف كه با حضور بانوان فعال شهرستان بشرويه در محل فرمانداري برگزار شد با اشاره به تقارن دو مناسب هفته حجاب و عفاف و دهه كرامت خاطر نشان كرد: در اين هفته با محوريت خانواده برنامه هاي مختلفي اجرا ميشود.

وي افزود: مقوله عفاف و حجاب بسيار گسترده است و بايد در طول سال مداوم باشد از سويي نياز است تا خانواده ها هم در زمينه تربيت صحيح و اسلامي  فرزندان تلاش كنند.

فرماندار بشرويه با اشاره به اينكه رفتارهاي فرزندان بيشتر تحت تاثير خانواده وآموزش ها است گفت: مادران به عنوان عنصر اصلي تربيت فرزندان در خانواده ها بايد تلاش حداكثري خود را انجام دهند،برخي عنوان ميكنند كه اجتماع باعث شده كه تربيت ها مناسب نباشد كه اين امر درست نيست چرا كه در دوران ظلم و ستم پهلوي مردم در اوج فساد اخلاقي بودند ولي تربيت ديني خانواده ها سبب شد كه بتوانند در اين فضا فرزندان خود را عفيف و باغيرت تربيت كنند.

 وي با اشاره به رواج بي حجابي در برخي شهرهاي بزرگ كشور بيان كرد: در شهرهاي بزرگ متاسفانه حجاب به معناي واقعي وجود ندارد و برخي انچنان نوع پوشش بدي دارند كه حجاب مردان گاهي از زنان بهتر شده  و برخي با ظاهر و پوشش بد خود و تعدادي با نگاه هاي بيمارشان جامعه را الوده كرده اند و بايد تلاش شود در كنار حفظ حجاب عفت و حيا هم نهادينه شود.

فرماندار افزود: متاسفانه امر به معروف و نهي از منكر از جامعه رخت بربسته و آسيب هاي آن متوجه همه جامعه خواهد شد.

وي با تاكيد بر پرهيز از برنامه هاي تكراري در مناسبت ها گفت: برنامه ها بايد به موقع و به جا باشد كه نتيجه معكوس نداشته باشد و همچنين دستگاه هاي متولي موازي كاري نكنند.

زمان زاده در ادامه با اشاره به اينكه كارشناسان مسائل مختلف جامعه بايد در حوزه هاي مختلف وارد فازعملياتي شوند بيان كرد: متاسفانه برخي مسايل كه بايد بازگو شود نميشود ، انجام نمي شود و از واقعيت ها جامعه را فراري ميدهيم و اين امر موجب كاهش اگاهي ها شده است.

 فرماندار بشرويه افزود: اتفاقات اخير در كشور در حوزه هاي مختلف اقتصادي، فرهنگي و .... بايد رسيدگي شود و ريشه آن  فساد ها است كه بايد  تشخيص داده و درمان شود.

وي با اشاره به اينكه بداخلاقي ها در جامعه گسترش يافته گفت: بداخلاقي در حوزه هاي مختلف جامعه رسوخ كرده و هيچ كدام قابل تحمل نيست بويژه در حوزه اقتصاد مي بينيم عده اي در اين اوضاع كشور تمام سرمايه خود را به دلار تبديل مي كنند و دلالي ميكنند تا  نظام را ساقط كنند درحوزه هاي فرهنگي هم  به همين صورت است افرادي با بي حجابي بدنبال اين هستند تا چهره زيباي عفت جامعه را زشت كنند تا آنجا كه مي بينيم متاسفانه برخي پول نان ندارند ولي با زشت ترين وضع ارايشي و پوشش حاضر ميشوند و دست درازي ميكنند.

زمان زاده تاكيد كرد :هر كسي در حوزه خود مسول است تا حركت درست و حساب شده اي را در راستاي اقدام كار فرهنگي براي اخلاق مداري در حوزه هاي مختلف  انجام دهد .

فرماندار بشرويه تصريح كرد: مقام معظم رهبري به درستي سال هاي قبل تشخيص دادند كه شبيهخون فرهنگي در راه است ولي متلسفانه اقدامات بسيار كم بود و امروز بايد بيشتر تلاش كنيم.

 

وي با اشاره به اينكه در شهرستان بشرويه فرهنگ پوشش چادر بسيار خوب است و بايد به صورت اعتقادي اين فرهنگ در نسل جوان ادامه يابد گفت: در بشرويه فرهنگ والاي حجاب و چادر وجود دارد ولي برخي ها درصدد هستند اين فرهنگ زيبا را با نوع پوشش خود از بين ببرند.

فرماندار بشرويه با تاكيد بر آسيب شنايي جامعه و راه هاي حل ان گفت: بايد الگوهاي جامعه مناسب باشند و از  اسيب شناسي شود كه نوع فكر و فرهنگ حجاب به صورت عميق در جوانان نهادينه شود بويژه اينكه برخي دستگاه هاي حمايتي بر روي مجموعه هاي مورد هدف خود بيشتر كار كنند تا در آينده با مشكلات فرهنگي و اخلاقي روبرو نشويم.

 

وي افزود:اميدواريم جامعه ما به سمتي برود كه هچون زنان و مردان باغيرتي كه آنان را به گلوله بستند ولي در راه حفظ حجاب شهيد شدند ،وجود داشته باشد و دغدعه عفت در خانواده ها ايجاد شود چرا كه بي عفتي موجب بي حجابي ميگردد.

ملوك نظرزاده مسئول كميسيون امور بانوان فرمانداري نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه رويكرد سال 97 و دهه كرامت با رويكرد خانواده است  گفت: نبايد توقع داشت تمام چالش ها را رفع كنيم ولي اميد است بتوانيم برنامه هاي خوبي را در راستاي حجاب و عفاف انجام دهيم.

 مسئول كميسيون امور بانوان فرمانداري بشرويه افزود:نشاط و اميد دغدغه جامعه است و بايد بياموزيم با رعايت موازين اسلامي و شرع و عرف جشن هاي مذهبي و بانشاط در مناسب ها داشته باشيم .

وي تصريح كرد: برنامه هاي مختلف با محوريت الگو قرار دادن سيره فاطمه باشد چرا كه زندگي زيباي حضرت فاطمه زهرا و الگوهاي اسلامي ما نشان مي دهد كه حجاب هيچ گاه دست و پا گير براي حضور بانوان  در جامعه نبوده و اگر حريم ها بين مردان و زنان رعايت گردد حتي بهترين سلاح براي حفظ بانوان از نگاه هاي آلوده مي باشد.

 در اين نشست برنامه هايي از جمله جشنواره عروسك هاي دست ساز،همايش مدافعان حريم خانواده در محل امام زاده محمد بن اصغر روستاي هوگند ،اجراي بازي هاي بومي محلي، برنامه هاي ورزشي ، كارگاه هاي آموزشي خانواده ها و تربيت صحيح فرزندان ، مانور امربه معروف ونهي از منكر ، برگزاري دوره هاي آموزشي دوخت لباس ها با الگوي اسلامي ،كرسي هاي آزاد انديشي، ايجاد چالش براي خانواده در خصوص پوشش مناسب در ميان نامحرمان، شعارنويسي هاي مختلف و نصب بنر پيشنهاد شد.

 

 
    
تعداد بازدید: 52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal