۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند
English
صفحه اصلی
1397/04/16 توديع و معارفه بخشدار ارسك در جلسه شوراي اداري شهرستان
توديع و معارفه بخشدار ارسك در جلسه شوراي اداري شهرستان

عليرضا زمان زاده  فرماندار شهرستان بشرويه در نشست اعضاي شوراي اداري با اشاره به فراهم آمدن زمين كسب و كار گفت: يكي از اولويت هاي مسئولين كشوري فراهم آوردن زمين كسب و كار است و مهمترين دغدغه مسئولان هم ايجاد اشتغال است كه خوشبختانه با ارائه تسهيلات روستايي و عشايري روند خوبي براي پرداخت اين تسهيلات فراهم شده است.

وي با اشاره به بدعهدي هاي رژيم استكباري آمريكا در مسئله برجام و زمينه سازي براي ايجاد مشكلات اقتصادي هم گفت: از ارديبهشت ماه امريكا رسما از برجام خارج شد و انتظار داشت كه ما هم خارج شويم ولي با درايت بالاي دولتمردان و هدايت بسيار حكيمانه رهبري اين موضوع بخوبي هدايت شد.

فرماندار بشرويه با اشاره به روند برخي مشكلات اقتصادي گفت: همه ما واقف هستيم وضعيت اقتصادي خوبي نداريم و همه كوتاهي كرده اند ولي بايد همه كمك كنند تا از مشكلات اقتصادي عبور كنيم.

وي گفت: رئيس جمهوري آمريكا با استفاده از عوامل نفوذي خود و همراه كردن برخي كشورها در بازار ارز، سكه و طلاي ايران قصد ايجاد مشكل را داشت وليكن در اين مسير موفقيت چنداني نداشت.

زمان زاده با هشدار به برخي عوامل زمينه ساز قاچاق كالا و ارز هم گفت: كساني كه به دنبال برندهاي خارجي هستند چطور مي توانند مدعي باشند كه كشور خود را دوست دارند، بايد اين دغدغه براي مردم ايجاد شود كه توليدات فرزندان خود را مصرف كنند تا رونق اقتصادي و اشتغال صوت گيرد.

فرماندار بشرويه اظهار داشت:خريد كالاهاي قاچاق با قيمت پايين علاوه بر ضربه سنگين به اقتصاد كشور، موجب هدر رفت سرمايه هاي ايراني مي شود وبايد سعي شود توليدات داخلي را نيز بومي سازي كنيم تا زمينه رونق اقتصادي در شهرستانها بيشتر نمود داشته باشد.

وي با اشاره به روز شهرداري و دهياريها هم گفت: شهرداران و دهياران در تمام حوزه هاي فرهنگي،عمراني و اجتماعي تلاش هاي زيادي مي كنند و مي توانند علاوه بر مسائل عمراني در حوزه ايجاد شور و نشاط اجتماعي و فعاليت هاي اشتغال زايي و اقتصادي كار كنند.

زمان زاده به دو رويداد تاريخي در استان و كشور اشاره اي داشت و گفت: نظام جمهوري اسلامي وارد چهل سالگي شده و نظام كاملي است، قرار است كنگره بزرگ جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي برگزار شود به نحوي كه توطئه هايي كه دشمنان چيده اند ساقط شود.

وي از برگزاري كنگره ملي دو هزار شهيد خراسان جنوبي هم خبر داد و گفت: كنگره دوهزار شهيد خراسان جنوبي رويداد بسيار بزرگ و تاريخي است كه براي تحقق اهداف اين كنگره و همايش چهل سالگي انقلاب اسلامي  بايد همراه با مجموعه نيروهاي مقاومت بسيج و بنياد حفظ آثارو ارزش هاي هشت سال دفاع مقدس تمام توان و تلاش خود را بكار گيريم تا بهترين و ارزشمند ترين بهره برداري ها را از اين رخداد هاي تاريخي داشته باشيم.

 فرماندار شهرستان بشرويه با تذكر به برخي ادارات در حضور به موقع در جلسات تصميم گيري، راه اندازي ميز خدمت، تكريم ارباب رجوع، تسريع در پاسخگويي ها و جذب اعتبارت هم گفت: مردم مومن و ولايتمدار كم كاري را از برخي مسئولان نمي پذيرند و به حساب نظام جمهوري اسلامي هم نمي گذارند، بنابراين لازم است در گره گشايي از مشكلات مردمي، حضور در محافل و مجالس مذهبي و اجتماعي و ارتباط مردمي تلاش جدي تري شود .

وي همچنين ياد آور شد: مسئولان ادارت و نهادها  تنها 15 روز فرصت دارند اعتبارات ابلاغي سال 96 را هزينه كنند و پذيرفته نيست در اثر كوتاهي و يا سهل انگاري حتي يك ريال از اعتبارات شهرستان برگشت داده شود.

زمانزاده از همه دستگاههاي اداري و نهادها و همچنين مردم مومن و ولايتمدار هم خواست در مصرف بهينه منابع آبي و انرژي صرفه جويي كرده و الگوي مصرف را رعايت كنند تا دچار جيره بندي و ياخاموشي برق در ايام تابستان نشوند.

 در ادامه سيد رضا مرتضوي بخشدار سابق ارسك در مراسم توديع و معارفه اين بخش كه با حضور امام جمعه موقت بشرويه، فرماندار و مسئولين ادارات و نهادهاي دولتي شهرستان بشرويه برگزار شد، وحدت و همدلي را زمينه ساز توسعه دست آورهاي نظام برشمرد و گفت: وحدت، همدلي و هماهنگي امام جمعه شهر ارسك و مجموعه دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي بخش ارسك زمينه ساز موفقيت ها در پيشبرد توسعه ارسك بود.

وي با اشاره به عملكرد خود در مدت تصدي بخشداري ارسك هم گفت: در سال 94 تلاش شد با ورود بسيجي وار خدمات خوبي به مردم ارايه شود, و در شرايط سخت اقتصادي و برگزاري انتخابات سالم و عبور از خشكسالي هاي شكننده در منطقه، بخش ارسك و كل شهرستان بشرويه در رديف خوش برخوردارترين شهرستانهايي قرار بگيرد كه از زير ساخت هاي گاز شهري و آب آشاميدني سالم برخوردار است .

مرتضوي از برخورداري روستاهاي بالاي بيست خانوار از راههاي مواصلاتي آسفالته خبر داد و گفت: در بخش ارسك روستاهاي بالاي بيست خانوار از جاده ارتباطي آسفالته برخوردارند و تنها يك روستاست كه دسترسي به راه روستايي ندارند وليكن با توجه به شرايط سخت كوهستاني تنها دو كيلومتر از احداث راه مواصلاتي دسترسي در پلنگ آباد باقي مانده تا اهالي اين روستا بتوانند با وسايل نقليه موتوري رفت و آمد كنند .

وي از بخشدار جديد هم خواست تا نسبت به پيگيري تكميل پروژه آبرساني آب آشاميدني به روستاهاي سرند و خداآفريد گاز رساني به روستاي فتح آباد در بخش ارسك تلاش كند.

در ادامه اين مراسم علي اشرفيان به عنوان بخشدار جديد ارسك معرفي و از زحمات مرتضوي بخشدار سابق قدرداني شد .

اشرفيان بخشدار جديد ارسك هم گفت: اميدوارم با وحدت و همدلي همه ادارات, نهادها و شوراهاي اسلامي و بويژه مردم مومن و ولاي و خارج از هرگونه جناح بندي هاي سياسي گام موثري براي خدمت رساني به مردم منطقه برداريم  و قطعا به هيچ كس و هيچ گروه سياسي اجازه داده نخواهد شد , تا خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي و دولت اسلامي را زير سئوال ببرد .

وي گفت : براي پيشرفت بخش ارسك برنامه اي توسعه محور با استفاده از نظرات راهبردي تمام صاحب نظران را تدوين خواهيم كرد تا مردم شاهد ثمرات رضايت بخش آن باشند .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 140
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal